O autorovi

Richard Homola (1966)

Umělecké fotografii se věnuje přes deset let. Od roku 1993 vystavuje a připravil již dvacetpět samostatných výstav, z toho  dvě v zahraničí (SRN, USA). V roce 2002 byl přijat za člena Asociace fotografů. Žije a pracuje v České Lípě.

Osou Homolovy tvorby je zobrazení krajiny, tedy přírody živé i neživé, a to většinou ve vztahu k výtvorům lidských rukou; autor se ovšem nevyhýbá ani fotografii portrétní. V  letech 1993 až 2000 vytvořil několik ucelených cyklů které jsou také představeny na těchto stránkách: Kláštery, Irsko, Česká Lípa - dny a noci, Bezděz a Kraj pod Vlhoští. K těmto souborům ještě připojil intimní krajinářské Peklo (z něhož titulní foto stránek) a práci sv. Vít kde se pokusil ztvárnit jako řada českých fotografů katedrálu sv. Víta. Všechny tyto soubory autor realizoval na střední formáty filmu 6x6 a 6x9 cm. 
Od roku 2002 pracuje Homola s velkoformátovou kamerou s formátem filmu 18x13 cm, od té doby téměř výhradně realizuje své projekty na tento formát čímž vznikají tzv. Kontakty.  Touto technikou vznikly soubory Český Krumlov, Kutná hora, Telč a neustále se rozšiřující soubor Parky. Kromně těchto souborů realizuje autor technikou kontaktu i volnou krajinářskou tvorbu a zátiší.


Richard Homola
e-mail: foto.homola@centrum.cz
tel.: 737 818 629